Tájékoztató a mesterképzésről
A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés, és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a kamara kiemelt feladatként kezel. A mestervizsga, a szakemberek fejlődési folyamatában, jelentős mérő,- értékelő,- minősítő szintet hivatott képviselni.
A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalati munkafolyamatok irányításához, szakmájuk-, hivatásuk továbbörökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Ezzel a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját teremtse meg.
Mester cím használatára az jogosult, aki sikeres mestervizsgát tett.
Mestervizsgát azon szakmákban lehet tenni, amelyekben rendeletben megjelent a mestervizsga szint és követelmény.
Mestervizsgára jelentkezés első lépése a jelentkezési lap kitöltése. A jelentkezési lap mellékleteként a kamara munkatársa által hitelesített bizonyítványmásolatot, valamint az adott szakmában előírt szakirányú szakmai gyakorlat igazolásait is csatolni kell.
Tanfolyam- és vizsgadíj összesen: bruttó 504.000 forint
Vizsgadíj: bruttó 140.000 forint
A mesterképzés elvégezhető állami támogatással. A támogatás bruttó 300.000 forint. Ebben az esetben a jelentkezőnek egy bruttó 204.000 forintos önrészt kell befizetnie. A támogatás összegének odaítéléséről a területi kamara dönt.
Amennyiben a jelentkező rendelkezik 2020. évnél nem régebben kiállított Kamarai Gyakorlati Oktatói tanúsítvánnyal, a jelölt teljeskörűen mentesül a mesterképzésre felkészítés és a mestervizsga pedagógiai- módszertani részének teljesítése alól.
Felmentés esetén a tanfolyam- és vizsgadíj: bruttó 446.000 forint. A mesterképzés ezen formában is elvégezhető állami támogatással. A támogatás összege bruttó 242.000 forint. A jelentkezőnek egy bruttó 204.000 forintos önrészt kell befizetnie. A támogatás összegének odaítéléséről a területi kamara dönt.
Állami támogatás esetén a teljes képzésről való hiányzás maximális mértéke 20%.
A támogatás további feltételeiről érdeklődjön az ügyfélszolgálaton.
A részletekről valamint az adott évre tervezett mestertanfolyamokról és vizsgákról a 99/523-570, 70/489-10-46 telefonszámon vagy a mesterkepzes@sopronikamara.hu e-mail címen lehet érdeklődni. Személyesen: 9400 Sopron, Deák tér 14.
A Sopron Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara nyilvántartott, a 2013. évi LXXVII. Törvény 2. A és B§-aiban meghatározott felnőttképzési engedéllyel rendelkező intézmény.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2021/000723 (nyilv. tart. vétel időpontja: 2021.02.16)
Felnőttképzési engedélyszám: E/2021/000105 (megszerzésének időpontja: 2021.04.23)
Közreműködői szerződésszám: NFA-KA-KIM-6/2023/TK/18
Az ügyfélszolgálati és panaszkezelési folyamatainkat a minőségirányítási rendszerünkben szabályozott módon működtetjük.
Észrevételeikkel, javaslataikkal az SVKIK ügyfélszolgálati idejében (H-CS: 8.00-15.00, P: 8.00-12.00-ig) a megbízott munkatársakhoz, valamint a felnőttképzési szakmai vezetőhöz fordulhatnak.
Elérhetőségek: Kováts Árpád 06/99/523-580 titkarsag@sopronikamara.hu
Mihályi Melinda 06/70/489-1046 mesterkepzes@sopronikamara.hu
A MESTERVIZSGÁRA JELENTKEZÉSHEZ CSATOLANDÓ DOKUMENTUMOK
Hiteles másolatban csatolandó a jelentkezési laphoz:
- Szakirányú szakmai képesítést igazoló bizonyítvány(ok) (szakmunkás bizonyítvány, szakközépiskolai bizonyítvány, technikusi képesítést igazoló bizonyítvány, főiskolai/ egyetemi oklevél stb.).
- Vállalkozói igazolvány (Ügyfélkapu rendszerből kinyomtatott igazolás a vállalkozás meglétéről) vagy 30 napnál nem régebbi cégkivonat, vagy alkalmazotti státuszról
- A szakirányú szakmai gyakorlatot dokumentáló 30 napnál nem régebbi igazolás(ok) a munkáltató(k)tól, NAV/OEP hivatalos igazolás, illetve az Ügyfélkapu rendszerből lehívható munkaviszonyt igazoló igazolás.
A szakképesítést igazoló bizonyítványról készített hiteles másolatnak fogadható el a kamara ügyintézője által, az eredeti dokumentumról készített és a másolatot készítő kamarai ügyintéző aláírásával, kamarai pecséttel ellátott fénymásolat is. A hitelesítés szövegét minden esetben rá kell vezetni a hitelesítendő dokumentumra. A hitelesítés elvégzéséhez a területi kamarák részére hitelesítő szöveggel ellátott pecsét használata javasolt. A bizonyítványokkal és igazolásokkal nem megfelelően ellátott jelentkezés nem fogadható be. Abban az esetben, ha a gyakorlati idő igazolása külföldi munkáltató igazolása alapján történik, minden esetben hiteles fordítással együtt (OFFI) kell a dokumentumokat benyújtani. Külföldön szerzett szakképesítés csak akkor fogadható be, ha a Pest Vármegyei Kormányhivatal eljárása alapján kiállított igazolással ellátott dokumentum kerül benyújtásra.
Soproni, szakképzést is folytató iskolák honlapjai
- Handler Nándor Szakképző Iskola
- Soproni Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskola és Kollégium
- Danubius Hotels Szakképző Iskola és Kollégium
- Vas- és Villamosipari Szakképző Iskola és Gimnázium
- Fáy András Közgazdasági, Üzleti és Postai Szakközépiskola
- Lippai János Középiskola, Kertészeti Szakképző Iskola és Kollégium
- Nyugat-magyarországi Egyetem Roth Gyula Gyakorló Szakközépiskola és Kollégium
- Doborjáni Ferenc Nevelési-Oktatási Központ
- Kozmutza Flóra Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Speciális Szakiskola
- Tóth Antal Óvoda, Általános Iskola, Kollégium és Pedagógiai Szakszolgálat
BANKÁR KLUB TAGJAI
- Budapest Bank Nyrt.
- CIB Bank Zrt.
- ERSTE Bank Nyrt.
- SOPRON Bank Zrt.
- K&H Bank Zrt.
- Raiffeisen Bank Zrt.
- MKB Bank Zrt.
- OTP Bank Nyrt.
- Lövő és Vidéke Takarékszövetkezet
- Rajka és Vidéke Takarékszövetkezet
- A Bankár Klub ajánlásai: mikro-, kis- és középvállalkozások hitel kapcsolatai - válság idején
- Klub a bankároknak (Kisalföld, 2009. 01. 29.)